O riadení tepla vieme všetko...

  • image01

Rodinné domy

Synco living

Úsporný systém pre inteligentnú domácnosť

Systém automatizácie domácnosti Synco living pomáhá jednoducho a pohodlne riadiť systémy vykurovania, ventilácie a klimatizácie, osvetlenia, a radu dalších prístrojov vo vašej domácnosti a naviac zrozumiteľnou formou zobrazovať údaje o spotrebe.

Synco living

1. Centrálna jednotka
Z centrálnej jednotky môžete ľahko riadiť všetky funkcie až v 12 miestnostiach a na displeji kontrolovať ich nastavenie.

2. Priestorová jednotka
Priestorová jednotka sníma a zobrazuje teplotu v miestnosti a umožní vám zmeniť nastavenia pre konkrétnu miestnosť.

3. Priestorový teplotný snímač
Priestorový teplotný snímač sníma teplotu v miestnosti.

4. Web server
Web server pripája Synco living k internetu, a umožňuje vám tak diaľkový prístup a ovládanie cez webové rozhranie.

5. Regulačný servopohon vykurovacieho telesa
Regulačný servopohon vykurovacích telies sníma teplotu v miestnosti, reguluje množstvo vody, prechádzajúcej radiátorom, a riadi tak teplotu v miestnosti.

6. Regulátor vykurovacích okruhov
Regulátor vykurovacích okruhov riadi množstvo vody prechádzajúcej vykurovacím okruhom alebo radiátorom, a riadi tak teplotu v miestnosti.

7. Regulačný modul
Regulačný modul môže riadiť až dva nezávislé vykurovacie systémy, napr. radiátory a podlahové vykurovanie, a ventilačnú jednotku až s tromi stupňami výkonu.

8. Meteorologický snímač
Meteorologický snímač sníma vonkajšiu teplotu a atmosférický tlak.

9. Ovládanie osvetlenia a roliet
Môžete pohodlne riadiť svetla a rolety bezdrôtovými ovládacími prvkami - centrálne, lokálne v miestnosti alebo ako scénu.

10. Dverový a okenný spínač
Okenný a dverový spínač monitoruje, či sú okná a dvere otvorené alebo uzavreté.

Synco living systém

Ucelený sortiment produktov
Synco living je obsiahly systém automatizácie domácnosti s širokým sortimentom prístrojov. Systém vám umožní riadiť vykurovanie, ventiláciu a klimatizačné jednotky či pohodlne zapínať a vypínať elektrické spotrebiče. Tiež vám ukáže, ktoré okná sú otvorené, oznámi vám aktuálne vonkajšiu teplotu, atmosférický tlak a poskytne jednoduchý a pohodlný spôsob ovládanie svetiel a roliet. Naviac ponúka jednoduché zobrazenie a odpočet údajov o spotrebe tepla, chladu, studenej aj teplej vody, plynu a elektrickej energie. Vďaka použitiu medzinárodne uznávaného komunikačného protokolu KNX môžu vzájomne komunikovať elektrické prístroje, systémy vykurovania, ventilácie, klimatizácie a domáce spotrebiče rôznych výrobcov. Okrem bezdrôtovej komunikácie KNX môže centrálna jednotka systému Synco living komunikovať s ďalšími prístrojmi tiež po dátovej zbernici KNX.

Optimalizácia prostredie v miestnostiach
Synco living dodáva do každej miestnosti presne také množstvo tepla a čerstvého vzduchu, koľko momentálne potrebujete, aby ste sa v danej miestnosti cítili komfortne a súčasne šetrili energiu.

Nezávisle riadená priestorová teplota
V obývacej izbe ponechá príjemné teplo a o niekoľko stupňov chladnejšie bude vo vašej spálni. Synco living vykuruje každú z miestností podľa dennej doby a podľa vašich osobných potrieb. Aby to tak mohlo byť, sníma Synco living teplotu v každej miestnosti vášho domova a kúri len toľko, koľko je momentálne nutné. Vďaka extrémne presnej regulácii teploty sa požadovaná hodnota, ktorú si nastavíte, udržuje vo veľmi úzkom pásme. Synco living dokonca používa optimalizáciu doby zapnutia a vypnutia pre určenie ideálnych časov začiatku a konca vykurovania.

Optimálne riadená ventilácia
Ochrana pred nadmernou ventiláciou znamená menej tepelných strát a nižšie náklady na energie. Synco living vám umožní riadiť vašu ventilačnú jednotku na základe časového programu alebo podľa potreby. Časový program môžete nastaviť samostatne pre každý deň v týždni. Svoju ventilačnú jednotku môžete riadiť systémom Synco living tiež v závislosti na relatívnej vlhkosti alebo kvalite vzduchu. Napríklad, ak úroveň CO 2 vo vašom dome prekročí nastavenú hodnotu, ventilácie na chvíľu zvýši svoj výkon.

Klimatizácia len keď ju potrebujete
Nechajte Synco living riadiť klimatizáciu pre udržanie vašich štyroch stien príjemne chladných za súčasného šetrenia energiou. V závislosti na vonkajšej teplote a vami požadovanej úrovni komfortu bude centrálna jednotka podľa potreby priamo zapínať alebo vypínať klimatizačnú jednotku. Ak niekto otvorí okno v miestnosti s bežiacou klimatizáciou, centrálna jednotka klimatizáciu vypne. Akonáhle sa okno uzavrie, centrálna jednotka klimatizáciu znova zapne. Tým sa zaistí komfort a súčasne úspora energie a nákladov.

Pohodlné ovládanie vášho osvetlenia
Jednoduchý spôsob ako ušetriť elektrickú energiu bez nutnosti kontrolovať celý dom. Idete spať a chcete sa uistiť, že sú všetky svetlá zhasnuté? Stlačením jedného tlačidla na diaľkovom ovládaní vypnete všetky svetlá vo svojom dome. Alebo by ste možno chceli nechať na chvíľu v noci svietiť svetlá v hale? Vďaka časovému programu vypne Synco living všetky svetlá v stanovený čas.

Vytvorte tú správnu náladu v akejkoľvek miestnosti
Nastavte optimálnu scénu stlačením tlačidla. Synco living vám umožní spustiť hromadný príkaz - ako napríklad stiahnutie všetkých roliet a súčasné stlmenie svetiel - jediným stlačením tlačidla. Tieto nastavenia môžete uložiť ako scénu v centrálnej jednotke alebo v diaľkovom ovládači a vyvolať či zmeniť ich, kedykoľvek bude potrebné.

Automatické spúšťanie a vyťahovanie roliet
Ušetrite si veľa krokov. Synco living môže každý deň v nastavených časoch automaticky vyťahovať a spúšťať rolety. Nastavenie príslušných časov na centrálnej jednotke je veľmi jednoduché. Nebudete tak musieť obchádzať všetky miestnosti v dome a vykonávať to ručne. Diaľkové ovládanie predstavuje tiež jednoduché použitie. môžete pohodlne ovládať rolety z kresla a kedykoľvek chcete, môžete oproti časovému programu vytiahnuť alebo spustiť rolety skôr alebo neskôr, ako je plánované.

Ovládajte systém diaľkovo
Upravte nastavenie, aj keď nie ste doma. Pomocou PC, tabletu alebo smartfónu môžete zmeniť nastavenia svojho systému Synco living online - napríklad keď zabudnete stlmiť vykurovanie alebo zhasnúť svetlá. Do svojho chytrého telefónu si môžete stiahnuť niektorú z aplikácií, ktorá vám uľahčí ovládanie systému Synco living. Pre iOS a Android je k dispozícii aplikácia homecontrol, pre telefóny s os Android aplikácie SL Remote.